Social Media Awards Türkiye'den Pizza Pizza'ya Altın Ödül!

Pizza Pizza, Marketing Türkiye’nin düzenlediği Türkiye’nin en büyük sosyal medya ödülleri olan Social Media Awards Türkiye tarafından altın ödüle layık görüldü.

Social Media Awards Türkiye'den Pizza Pizza'ya Altın Ödül!

1995 yılında, İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde girişimci Abbas Türker tarafından temeli atılan, 150’ye yakın şubesiyle Türkiye’nin ünlü yerli pizza zinciri Pizza Pizza, 26 Nisan 2018 tarihinde İstanbul Raffles Hotel’de Marketing Turkey, Boomsonar ve Deloitte Türkiye tarafından düzenlenen Social Media Awards Türkiye ödül töreninde ‘’Bu İşte Bir Eksik Var’’ projesiyle En İyi Mikrosite Kampanya dalında, rakiplerini geride bırakarak altın ödül kazandı.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü kapsamında oluşturulan projede, www.buistebireksikvar.com mikrositesi üzerinden tüketicilere farkındalık oluşturdu. Site üzerinden pizza dilimleriyle verilen oranlarla Türkiye’de kadınların yaşadığı zorluklara değinmeyi amaçlayan proje, sosyal medyada ve tüketici nezdinde büyük ses getirdi. Proje ile marka adına ödülü alan Pizza Pizza’nın Pazarlama Direktörü Semih Dadaş ‘’ İstediğimiz etkiyi bırakarak, ‘’Bu İşte Bir Eksik Var’’ projesiyle bir nebze de olsa bir farkındalık oluşturduğumuzun kanıtı oldu. Pizza Pizza ailesi olarak bulunduğumuz topluma değer katmak için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz’’ dedi.